,,Narodowe Czytanie 2020"

7 września w Szkole Podstawowej w Zamchu ( jak co roku ) odbyło się głośne czytanie dzieła z kanonu literatury polskiej. W tym roku czytano tragedię Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym akcja czytania odbyła się w zespołach klasowych. W klasach I- III imprezę nadzorowali nauczyciele wychowawcy , zaś w klasach IV-VIII – nauczyciele języka polskiego.

Bibliotekarz przygotował i udostępnił nauczycielom informacje na temat książki i jej autora, a także zasugerował odpowiednie do przeczytania fragmenty tekstu.

Oprócz tego zorganizowana została wystawka dzieł J. Słowackiego, a całość zwieńczyło ogłoszenie konkursów :

• Dla klas I – III – Narysuj ilustrację do usłyszanego fragmentu tekstu
  • Dla klas IV – VIII – Ucharakteryzuj się na jakąś postać dramatu „Balladyna”, zrób zdjęcie , a następnie prześlij je na podany adres  e-mailowy.

Uczniom udostępniono również link z nagraniem czytanych przez pracowników gminy fragmentów „Balladyny” zamieszczony przez Bibliotekę Publiczną w Obszy.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.