Wycieczka do Baszni Dolnej 21 marca 2019 roku

W dniu 21 marca 2019 roku uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wspólnie z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę autokarową do "Kresowej Osady" w Baszni Dolnej. Największą atrakcją wycieczki były warsztaty edukacyjne z zawodoznastwa: kowalstwo, garncarstwo, ozdoby świąteczne oraz warsztaty kulinarne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Zapoznawały się z zawodami wykonywanymi dawniej i dziś. Podejmowały działalność twórczą, projektowały oraz wykonywały według instrukcji, wskazówek n-la prowadzącego i własnego pomysłu prace związane z kowalstwem, garncarstwem, pieczeniem i dekorowaniem. Zapoznały się również z zasadami bezpiecznego używania narzędzi związanych z tymi zawodami.

Teresa Granda

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.