Wrzesień to miesiąc, w którym włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego 23 września 2019r, pełni zapału uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na wielkie porządkowanie terenu wokół szkoły i nie tylko. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i chętnie ruszyli w teren.

Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

18 września 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką pokolenia Polskich Dzieci Wojny p. Stanisławą Gierczak.

Uczniowie kl. IV-VIII usłyszeli wojenne wspomnienia naszego gościa, dowiedziały się jak wyglądała sytuacja ich rówieśników w okresie II wojny światowej. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji poświęconej dokumentowaniu wspomnień żyjących jeszcze Polskich Dzieci Wojny, w celu stworzenia wirtualnego Pamiętnika Pokoleń.

Uczniowie już drugiego 2 września 2019r. mieli okazję spotkać się z p. Stanisławą Gierczak w ramach akcji Przerwany Marsz.

12 czerwca 2019r. klasa III wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy rowerami. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się na drodze. Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Obok pięknego stawu zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy się wspólnie pobawić, pograć w piłkę, wspinać, obserwować pływające po stawie łabędzie i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki i kiełbasę pieczoną na ogniu. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

7 czerwca 2019 roku, klasa III zaprezentowała ciekawą lekcję pod hasłem: Projekt „Ptasie Radio”. Przygotowania do niej trwały kilka tygodni. Grupa literacka pięknie czytała i recytowała utwory Juliana Tuwima (było na czym łamać język), grupa przyrodnicza przedstawiła samodzielnie opracowane informacje na temat ptaków występujących w utworze w postaci prezentacji multimedialnej, a grupa reklamowa przygotowała wcześniej plakat i zaproszenie na ten spektakl. Na widowni znaleźli się przedszkolacy, uczniowie klas młodszych i starszych, rodzice, nauczyciele i pan dyrektor. Lekcja zapewne podobała się zebranym, gdyż aktorzy – uczniowie klasy III -  otrzymali gromkie brawa.

Teresa Granda

W dniu 3 czerwca 2019r. uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Parku Rekreacji "Zoom Natury" w Janowie Lubleskim. Mimo niewielkich problemów z wyjazdem szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. Czekało tam na nas wiele atrakcji, z których skorzystaliśmy dzięki pięknej pogodzie. Zabawę połączyliśmy z nauką. Podczas zajęć edukacyjnych w Laboratoriach Wiedzy mogliśmy aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu tajemnic przyrody. Umiejętności sportowe rozwijaliśmy w Parku Linowym i Parku Kreatywnym. Wszyscy zdrowi i zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "IV Przerwa na Czytanie". Wspólne, jak również indywidualne czytanie było chwilą wytchnienia i odpoczynku od codzienności szkolnej.

26 kwietnia 2019r. odbyła się w naszej szkole akcja społeczno-edukacyjna Żonkile upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość poznać fakty i obejrzeć film opowiadający historię tego wydarzenia, na zakończenie każdy został obdarowany żółtym żonkilem.

7 maja 2019r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny poświęcony II wojnie światowej. W pokazie przeprowadzonym przez grupę artstyczną PARTIA uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII. Uczniom bardzo podobał się sposób w jaki członkowie grupy zaprezentowali eksponaty związane z II wojną światową. Dodatkową atrakcją była możliwość dotknięcia i obejrzenia z bliska prezentowanych eksponatów.

14 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VII zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie "Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej". Przedstawienie zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego z plastyki. Termin prezentacji nie był przypadkowy. Uczniowie wybrali go w związku z przypadającym na kwiecień Dzień Ziemi.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.