15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "IV Przerwa na Czytanie". Wspólne, jak również indywidualne czytanie było chwilą wytchnienia i odpoczynku od codzienności szkolnej.

26 kwietnia 2019r. odbyła się w naszej szkole akcja społeczno-edukacyjna Żonkile upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość poznać fakty i obejrzeć film opowiadający historię tego wydarzenia, na zakończenie każdy został obdarowany żółtym żonkilem.

7 maja 2019r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny poświęcony II wojnie światowej. W pokazie przeprowadzonym przez grupę artstyczną PARTIA uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII. Uczniom bardzo podobał się sposób w jaki członkowie grupy zaprezentowali eksponaty związane z II wojną światową. Dodatkową atrakcją była możliwość dotknięcia i obejrzenia z bliska prezentowanych eksponatów.

14 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VII zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie "Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej". Przedstawienie zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego z plastyki. Termin prezentacji nie był przypadkowy. Uczniowie wybrali go w związku z przypadającym na kwiecień Dzień Ziemi.

11 kwietnia 2019r. uczniowie kl.VII zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie "Jaś i Małgosia" w wersji proekologicznej. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektu edukacyjnego z plastyki. Zarówno treść przedstawienia jak i termin jego prezentacji uczniowie powiązali z obchodzonym w kwietniu "Dniu Ziemi".

W dniu 21 marca 2019 roku uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wspólnie z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę autokarową do "Kresowej Osady" w Baszni Dolnej. Największą atrakcją wycieczki były warsztaty edukacyjne z zawodoznastwa: kowalstwo, garncarstwo, ozdoby świąteczne oraz warsztaty kulinarne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Zapoznawały się z zawodami wykonywanymi dawniej i dziś. Podejmowały działalność twórczą, projektowały oraz wykonywały według instrukcji, wskazówek n-la prowadzącego i własnego pomysłu prace związane z kowalstwem, garncarstwem, pieczeniem i dekorowaniem. Zapoznały się również z zasadami bezpiecznego używania narzędzi związanych z tymi zawodami.

Teresa Granda

W dniu 5 lutego 2019 roku odbył się konkurs logopedyczny "Językowe Łamańce" w którym brały udział uczniowie oddziału przedszkolnego i uczennica klasy VI. Uczniowie prezentowali umiejętności poprawnej wymowy oraz recytację wierszy logopedycznych.

Kasperska Gertruda

W dniu 19.12.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia szkoleniowe na temat Udzielania Pierwszej Pomocy w ramach programu edukacyjnego WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować" w którym udział wzięli uczniowie klas 0-III.

Kasperska Gertruda

Dnia 30 października 2018 roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Zamchu.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyni, a także logopedy. Aktywnie do tej uroczystości włączyli się również rodzice. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar Szkoły.

Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Starsi uczniowie (klasa II i klasa III) wspólnie z wychowawczyniami przygotowali miłą niespodziankę w postaci prezentów. Po części oficjalnej rodzice uczniów klasy I przygotowali poczęstunek i zaprosili oprócz swych dzieci klasę II i III.

Życzymy pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce.

Puźniak Krystyna

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.