W dniu 5 lutego 2019 roku odbył się konkurs logopedyczny "Językowe Łamańce" w którym brały udział uczniowie oddziału przedszkolnego i uczennica klasy VI. Uczniowie prezentowali umiejętności poprawnej wymowy oraz recytację wierszy logopedycznych.

Kasperska Gertruda

W dniu 19.12.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia szkoleniowe na temat Udzielania Pierwszej Pomocy w ramach programu edukacyjnego WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować" w którym udział wzięli uczniowie klas 0-III.

Kasperska Gertruda

Dnia 30 października 2018 roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Zamchu.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyni, a także logopedy. Aktywnie do tej uroczystości włączyli się również rodzice. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar Szkoły.

Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Starsi uczniowie (klasa II i klasa III) wspólnie z wychowawczyniami przygotowali miłą niespodziankę w postaci prezentów. Po części oficjalnej rodzice uczniów klasy I przygotowali poczęstunek i zaprosili oprócz swych dzieci klasę II i III.

Życzymy pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce.

Puźniak Krystyna

Nasi skrzydlaci przyjaciele mają swój "Bar Sikorka". Dziękujemy p.Edwardowi Żmijan za wykonanie karmników, p. Ewie Adrian, Wiolettcie Matysiak, Joannie Wojcieszko oraz p. Tomaszowi Wujdzie za instalację karmników w ogródku przedszkolnym.

Dzieci z oddziału przedszkolnego
z wychowawcą p. Małgorzatą Duńko.

W dniu 22 listopada 2018 roku była dla nas wielką atrakcją. Podziwialiśmy choinki przystrojone w stylu amerykańskim, francuskim, norweskim i staropolskim. Obejrzeliśmy najpiękniejsze bombki zgromadzone w muzeum, a następnie zobaczyliśmy jak wygląda proces powstawania bombki choinkowej i poznaliśmy pracę dekoratora. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których każdy wykonał bombkę według własnego pomysłu. Na zakończenie wszyscy udali się na zakupy. Kolorowe bombki, które przywieźliśmy do domu będą pięknie ozdabiały nasze choinki podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 29.11.2018r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Od godziny 10.00 do 12.00 bawiły sie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie klasy III zorganizaowali wiele ciekawych wróżb, zabaw i konkursów, a dzieci chętnie brały w nich udział. Kultywując tradycje zwiazane z wigilią św. Andrzeja, dzieci losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.

W dniu 21 listopada 2018r. grupa artystyczna REKONTRUKTO przedstawiła pokaz historyczny "KU NIEPODLEGŁEJ" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

W programie grupy Rekonstrukto było:

- wesoła lekcja historii, upamietniająca dążenia niepodległościowe;

- stroje z epoki;

- kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej;

- role i legendę marszałka Józefa Piłsudkiego oraz legionów;

- ekwipunek i uzbrojenie;

- kulturę i sztukę patriotyczna.

W dniu 26 października 2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne klas 0 – III mające na celu budowanie nawyku codziennego czytania. Zajęcia rozpoczęły się wspólna zabawą przy piosence „Poznaj Gang Słodziaków”. Następnie dzieci wysłuchały trzech rozdziałów książki „Gang Słodziaków” czytanych przez panią Annę Świerzko – Majcher i Oliwię Majcher, przez panią Gertrudę Kasperską, oraz przez uczennice klasy VI:   Annę Dzido, Karolinę Granda, Wiktorię Jaszczyszyn, Weronikę Mazurkiewicz i Agnieszkę Paczwę. Dzieci w skupieniu słuchały o tym co się stanie na Leśnej Polanie i odpowiadały na pytania konkursowe związane z tekstem. Na zakończenie zajęć dzieci uczyły się piosenki „Poczytaj mi”. Każda klasa za bardzo aktywny udział w zajęciach i poprawne odpowiedzi otrzymała w nagrodę Słodziaka i egzemplarz książki „Gang Słodziaków”. Każdy uczestnik zajęć otrzymał album, który będzie uzupełniał naklejkami Słodziaków otrzymywanymi od wychowawcy przez 21 dni… pod warunkiem, że będzie czytał głośno każdego dnia przez 10 minut, a rodzic poświadczy ten fakt własnoręcznym podpisem. Najbardziej wytrwali uczniowie za codzienne czytanie otrzymają dyplomy. Nagrody w postaci Słodziaków, książki , albumy i naklejki ufundowała sieć sklepów Biedronka.

Zajęcia przygotowały:

Barbara Syta

Edyta Jeleń

40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.