12 czerwca 2019r. klasa III wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy rowerami. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się na drodze. Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Obok pięknego stawu zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy się wspólnie pobawić, pograć w piłkę, wspinać, obserwować pływające po stawie łabędzie i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki i kiełbasę pieczoną na ogniu. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

7 czerwca 2019 roku, klasa III zaprezentowała ciekawą lekcję pod hasłem: Projekt „Ptasie Radio”. Przygotowania do niej trwały kilka tygodni. Grupa literacka pięknie czytała i recytowała utwory Juliana Tuwima (było na czym łamać język), grupa przyrodnicza przedstawiła samodzielnie opracowane informacje na temat ptaków występujących w utworze w postaci prezentacji multimedialnej, a grupa reklamowa przygotowała wcześniej plakat i zaproszenie na ten spektakl. Na widowni znaleźli się przedszkolacy, uczniowie klas młodszych i starszych, rodzice, nauczyciele i pan dyrektor. Lekcja zapewne podobała się zebranym, gdyż aktorzy – uczniowie klasy III -  otrzymali gromkie brawa.

Teresa Granda

W dniu 3 czerwca 2019r. uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Parku Rekreacji "Zoom Natury" w Janowie Lubleskim. Mimo niewielkich problemów z wyjazdem szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. Czekało tam na nas wiele atrakcji, z których skorzystaliśmy dzięki pięknej pogodzie. Zabawę połączyliśmy z nauką. Podczas zajęć edukacyjnych w Laboratoriach Wiedzy mogliśmy aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu tajemnic przyrody. Umiejętności sportowe rozwijaliśmy w Parku Linowym i Parku Kreatywnym. Wszyscy zdrowi i zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "IV Przerwa na Czytanie". Wspólne, jak również indywidualne czytanie było chwilą wytchnienia i odpoczynku od codzienności szkolnej.

26 kwietnia 2019r. odbyła się w naszej szkole akcja społeczno-edukacyjna Żonkile upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość poznać fakty i obejrzeć film opowiadający historię tego wydarzenia, na zakończenie każdy został obdarowany żółtym żonkilem.

7 maja 2019r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny poświęcony II wojnie światowej. W pokazie przeprowadzonym przez grupę artstyczną PARTIA uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII. Uczniom bardzo podobał się sposób w jaki członkowie grupy zaprezentowali eksponaty związane z II wojną światową. Dodatkową atrakcją była możliwość dotknięcia i obejrzenia z bliska prezentowanych eksponatów.

14 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VII zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie "Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej". Przedstawienie zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego z plastyki. Termin prezentacji nie był przypadkowy. Uczniowie wybrali go w związku z przypadającym na kwiecień Dzień Ziemi.

11 kwietnia 2019r. uczniowie kl.VII zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie "Jaś i Małgosia" w wersji proekologicznej. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektu edukacyjnego z plastyki. Zarówno treść przedstawienia jak i termin jego prezentacji uczniowie powiązali z obchodzonym w kwietniu "Dniu Ziemi".

W dniu 21 marca 2019 roku uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wspólnie z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę autokarową do "Kresowej Osady" w Baszni Dolnej. Największą atrakcją wycieczki były warsztaty edukacyjne z zawodoznastwa: kowalstwo, garncarstwo, ozdoby świąteczne oraz warsztaty kulinarne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Zapoznawały się z zawodami wykonywanymi dawniej i dziś. Podejmowały działalność twórczą, projektowały oraz wykonywały według instrukcji, wskazówek n-la prowadzącego i własnego pomysłu prace związane z kowalstwem, garncarstwem, pieczeniem i dekorowaniem. Zapoznały się również z zasadami bezpiecznego używania narzędzi związanych z tymi zawodami.

Teresa Granda

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.