Drukuj

 

W dniu 3,5,10 marca uczniowie klas 0-VIII uczestniczyli w zajęciach integracyjnych "Niepełnosprawni sa wsród nas". Zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej dla klas 0-III i online dla klas IV-VIII.

 

Kasperska Gertruda

 

 

 

Drukuj

 

   7 września w Szkole Podstawowej w Zamchu ( jak co roku ) odbyło się głośne czytanie dzieła z kanonu literatury polskiej. W tym roku czytano tragedię Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

       W związku z wyjątkową sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym akcja czytania odbyła się w zespołach klasowych. W klasach I- III imprezę nadzorowali nauczyciele wychowawcy , zaś w klasach IV-VIII – nauczyciele języka polskiego.

       Bibliotekarz przygotował i udostępnił nauczycielom informacje na temat książki i jej autora, a także zasugerował odpowiednie do przeczytania fragmenty tekstu.

           Oprócz tego zorganizowana została wystawka dzieł J. Słowackiego, a całość zwieńczyło ogłoszenie konkursów :

  • Dla klas I – III – Narysuj ilustrację do usłyszanego fragmentu tekstu
  • Dla klas IV – VIII – Ucharakteryzuj się na jakąś postać dramatu „Balladyna”, zrób zdjęcie , a następnie prześlij je na podany adres  e-mailowy.

     Uczniom udostępniono również link z nagraniem czytanych przez pracowników gminy fragmentów „Balladyny” zamieszczony przez Bibliotekę Publiczną w Obszy.

Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w ramach Projektu Piękna Nasza Polska Cała w maju wykonały następujące zadania:

  1. Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty - wianki z polnych kwiatów
  2. Świętujemy 100 rocznicę urodzin naszego Patrona Jana Pawła II – dekoracja okien w domach.

 

 

      

 

                

 

        

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

8 maja obchodziliśmy online w naszej szkole Dzień Europejski. W tym roku zaprezentowano: Polskę i jej sąsiadów.  Na podstawie prezentacji multimedialnej, informacji i filmu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, dowiedzieli się o licznych ciekawostkach. Młodsze dzieci obejrzały dodatkowo film o Polsce i  symbolach narodowych oraz wykonały kartę pracy z zakodowaną flagą. Z kolei starsi uczniowie utrwalili nazwy stolic i wyszukali zdjęcia wybranych obiektów w stolicach państw sąsiadujących z Polską.

 

 

 

Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w ramach Projektu Piękna Nasza Polska Cała w kwietniu wykonały następujące zadania:

  1. Posiały owies - ozdobę na wielkanocny stół.
  2. Wykonały palmę według własnego pomysłu.
  3. 23 kwietnia wysłuchały legendy/baśni polskiej czytanej przez rodzica lub rodzeństwo w ramach Narodowego Czytania Legend i Baśni Polskich. Wykonały ilustrację przeczytanej legendy/baśni.

 

     

 

    

 

 

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

2 pażdziernika klasy I - III wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do lasu na Szostaki. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż wszyscy odbyli autokarem. Na miejscu uczniowie uczestniczyli w zajęciach ornitologiczno - przyrodniczych zorganizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne. Podczas zajęć rozpoznawali głosy ptaków, mierzyli je, ważyli i zapisywali wyniki obserwacji. Poznali pracę ornitologa. Obserwowali przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Mogli się wspólnie pobawić, grać w piłkę oraz zjeść ze smakiem upieczone na ognisku kiełbaski. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wszyscy wrócili do szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

Wrzesień to miesiąc, w którym włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

 

Dlatego 23 września 2019r, pełni zapału uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na wielkie porządkowanie terenu wokół szkoły i nie tylko. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i chętnie ruszyli w teren.

 

Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

 

 

 

Drukuj

18 września 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką pokolenia Polskich Dzieci Wojny p. Stanisławą Gierczak.

Uczniowie kl. IV-VIII usłyszeli wojenne wspomnienia naszego gościa, dowiedziały się jak wyglądała sytuacja ich rówieśników w okresie II wojny światowej. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji poświęconej dokumentowaniu wspomnień żyjących jeszcze Polskich Dzieci Wojny, w celu stworzenia wirtualnego Pamiętnika Pokoleń.

Uczniowie już drugiego 2 września 2019r. mieli okazję spotkać się z p. Stanisławą Gierczak w ramach akcji Przerwany Marsz.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.
Designed by mixwebtemplates