Drukuj

 

Klasy I - III

I miejsce : Martyna Pikuta, Wiktor Sikorski - SP Łukowa, Oliwia Majcher - SP Zamch

II miejsce: Kacper Sęga - Zespół Szkolno - Przedszkolny Lisie Jamy, Piotr Komosa - SP Obsza, Kacper Stolarz - SP Babice

III miejsce: Agata Osuch, Zuzanna Pukała, Wiktoria Majkowska, Milena Bździuch - SP Łukowa

Wyróżnienia: Antoni Gdyra, Zofia Lisowska - SP Babice, Martyna Typek - SP Obsza, Lena Czajkowska - SP Wola Obszańska, Dawid Burda - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisie Jamy

 

Klasy IV - VI

I miejsce: Wiktoria Wołoszyn - SP Zamch

II miejsce: Matylda Machnio, Aleksandra Droździel - SP Zamch

III miejsce: Wiktoria Granda - SP Zamch

 

Klasy VII - VIII

I miejsce: Katarzyna Sarzyńska - SP Obsza

II miejsce: Marta Zdunek - SP Babice

III miejsce: Amelia Grzywna - SP Babice

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone 18 maja 2020 r.

 

Drukuj

W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.

Obchody uroczystości rozpoczęła akademia zaprezentowana przez uczniów klasy V pod kierownictwem ich wychowawczymi Małgorzaty Padjasek. Obok wesołych skeczów z życia szkoły znalazły się w niej również piękne wiersze i serdeczne życzenia. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który wykonał 2 piosenki.

Po akademii uczniowie wręczyli zgromadzonym nauczycielom, obsłudze oraz zaproszonym emerytom śliczne czerwone róże.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Edyta Jeleń, która podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła życzenia z okazji DEN oraz wręczyła Nagrody Dyrektora, które w tym roku szkolnym otrzymali: Małgorzata Duńko, Krystyna Puźniak, Mirosława Wróbel, Ewa Klujew, Maria Rak.

Następnie Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

10 października 2019r. odbył się XIX Dzień Papieski pt.: "Wstańcie, chodźmy". Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu przeprowadzili wśród mieszkańców swojej miejscowości zbiórkę pieniędzy, na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
Łączna kwota, którą zebraliśmy 2305 zł.

 

 

 

 

 

 

Drukuj
Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w ramach zadań na wrzesień wykonały:
 1. Kącik regionalny - najpierw poznały wybrane regiony naszego Kraju, następnie pokolorowały obrazki przedstawiające morze, góry i nasze Roztocze.
 2. Wspólnie z rodzicami gromadzą zbiory Dary Pani Jesień w kąciku przyrodniczym.
 3. Wyzbierały śmieci wokół szkoły i placu zabaw w ramach akcji Sprzątanie Świata.
 4. Wspólnie z rodzicami wykonały kartkę dla Powstańca.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego, działającego w naszej szkole, wspólnie z Rodzicami i wychowawcą, przystąpiły do Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań na stronie internetowej szkoły i profilu fb.

 

Drukuj

 

 

Już po raz ósmy w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to impreza pod patronatem pary prezydenckiej, dlatego też rozpoczęło ją odczytanie przez Aleksandrę Droździel - uczenicy kl.VI listu prezydenta. Następnie fragmenty 8 polskich nowel zaprezentowali kolejno następujący uczestnicy:

1. Pani Dyrektor Edyta Jeleń - "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej.

2. Pani Teresa Granda - "Dym" Marii Konopnickiej.

3. Alicja Komosa uczennica kl.VI  - "Katarynka" Bolesława Prusa.

4. Kinga Jaskowska uczennica kl.VIII - "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Bruna Schulza.

5. Pani Gertruda Kasperska - "Orka" Władysława Stanisława Reymonta.

6. Pani Barbara Syta - "Rozdzióbią nas kruki i wrony" Stefana Żeromskiego.

7. Pani Maria Rak - "Sachem" Henryka Sienkiewicza.

8. Pani Monika Wujda - "Sawa" Henryka Rzewuskiego.

Czytanie przeplatał, uatrakcyjniał i prezentował informacje o autorach i ich dziełach pokaz slajdów odtwarzany i komentowany przez prowadzącą imprezę Panią Małgorzatę Padjasek. Po wysłuchaniu wszystkich fragmentów nowel uczniowie nagrodzili czytających gromkimi brawami, a Pani Małgorzata Padjasek wręczyła im podziękowania. Następnie ogłoszony został konkurs plastyczny na ilustrację do któregoś z wysłuchanych fragmentów książek, zaś uczennice z koła "Miłośników Książki" rozdały wszystkim dzieciom pamiątkowe karteczki z pieczątką logo odbytej imprezy. Pod koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała zarowno czytającym jak i słuchaczom, wskazała na wartości wynikające z czytania i zachęciła do częstego sięgania po książkę.

 

 

Drukuj

 

2 września 2019r. odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dzień ten był dniem wyjątkowym. Rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Henryka Pokorę. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili sie w szkole. Tutaj, po odśpiewaniu hymnu narodowego wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Szkoły pani Edyta Jeleń. Zapoznała z listem MEN oraz z przydziałem czynności na bieżący rok szkolny. W tym dniu obchodziliśmy w szkole 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, w związku z tym szkoła wzięła udział w akcji "PRZERWANY MARSZ...". Zaprosiliśmy do nas panią Stanisławę Gierczak, która reprezentowała w tym dniu pokolenie Polskich Dzieci Wojny. Przekroczenie progu naszej szkoły, było symbolem przerwanej 80 lat temu edukacji. Pani Stanisława Gierczak opowiedziała o swoich przeżyciach w dniu wybuchu II wojny światowej, odpowiadała na pytania dzieci i dorosłych. Społeczność szkolna podziękowała pani Stanisławie Gierczak za to wystapienie gromkimi brawami i barwnymi kwiatami.
Po tym wystąpieniu Rada Rodziców pracownicy szkoły i uczniowie pożegnali długoletniego dyrektora szkoły panią Grażynę Kołtało i powitali jej następczynię panią Edytę Jeleń.
Po części oficjalnej odbyły sie spotkania uczniów z wychowawcami klas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu odbędzie się 2 września 2019r.

1. Godz. 8.30 - Msza Św. w kościele parafialnym w Zamchu.

2. Godz. 9.30 - Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.

3. Spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach.

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 31 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny, w którym uczestniczyli uczniowie i rodzice z Zamchu oraz Babic. Rada Rodziców przygotowała wiele atrakcji. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły sie dmuchane zjeżdżalnie.Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie korzystali z poczęstunku. Smakołyków było tak wiele że każdy mógł wybrac coś dla siebie. Chętni uczniowie wzięli również udział w meczu piłki nożnej oraz próbowali swoich sił w przeciąganiu liny. Za wspaniałą organizację Dnia Rodziny dziękujemy rodzicom naszej szkoły oraz sponsorom, którzy finansowo wsparli organizację imprezy. Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Obsza, Banku Spółdzielczego w Obszy, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Obszy, pana Edwarda Czerniaka, pani Anny Komosa, pana Stanisława Zagaja. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 

 

Drukuj

 

Przypominamy uczniom o rozliczeniu się przed wakacjami z zaległości w bibliotece. Ten kto wypożyzczył książkę z biblioteki a termin jej zwrotu już minął musi zwrócić ją najpóźniej do 11 czerwca 2019r. Każdy kto chce spędzic ciekawy czas z jeszcze ciekawszymi książkami może je wypożyczyć na okres wakacji - pod warunkiem, że nie ma zaległości w bibliotece.

 

Bibliotekarka

 

Drukuj

 

16 maja obchodziliśmy 27 rocznicę nadania naszej szkole Imienia Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Św. w kosciele parafialnym, której przewodniczył ks. proboszcz Henryk Pokora. Dalsze świętowanie kontynuowaliśmy w szkole. Uczennice z kl.VII Anita, Magdalena i Julia oraz z kl.VIII Kasia przedstawiły swoje prezentacje multimedialne o patronie naszej szkoły. Tego dnia było też wspólne śpiewanie pieśni dla Jana Pawła II oraz wykonanie kwiatków do bukietu dla Wielkiego Polaka. Święto Szkoły było okazją do podziękowania uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcje chrytatywne organizowane w bieżącym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

3 maja 2019r. odbyła się piękna gminna uroczystość z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamchu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji piękną i bardzo wymowną akademię, w której poprzez teksty wierszy i piosenek ukazali drogę Polski do niepodległości.

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

Zebranie z rodzicami odbędzie się 20.05.2019r. o godz. 16.00.

 

 

Drukuj

 

DZIEŃ RODZINY

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu zaprasza wszystkie dzieci
z Zamchu wraz z opiekunami na „Dzień Rodziny”, który odbędzie się w dniu 31 maja2019r.
w godz. 9.00 – 13.00 na placu szkolnym.

 

Zaplanowane atrakcje bezpłatne:

 

 •    Zjeżdżalnie dmuchane
 •    Grill
 •    Lody
 •    Gofry
 •    Gorąca czekolada z dodatkami (owoce, pianki, chrupki)
 •    Napoje chłodzące

 

Zaplanowane atrakcje płatne:

 

 •     Wata cukrowa
 •     Popcorn

 

 

Nauczyciele zapraszają dzieci i opiekunów do uczestnictwa w grach i zabawach sportowo – rekreacyjnych:

 

Przewidziane konkurencje zespołowe:

 

 •      Mecz piłki nożnej
 •      Wyścigi w workach
 •      Przeciąganie liny

 

Przewidziane konkurencje indywidualne :

 

 •      Kręcenie kółka hula-hop.
 •      Skoki przez skakankę.
 •      Rzut woreczkiem do celu.
 •      Skok w dal z miejsca.
 •      Bieg z piłką pingpongową na rakietce.
 •      Bieg slalomem z piłką do gry w siatkę miedzy kolanami.
 •      Skoki na czas przez rozstawione ławki.
 •      Odbijanie piłki nożnej (kapki).
 •      Odbijanie piłeczki pingpongowej na czas.
 •      Inne konkurencje w zależności od pogody i zainteresowania uczestników.

                  Organizatorzy: Rada Rodziców

 

Sponsorzy: Wójt Gminy Obsza, Bank Spółdzielczy w Obszy, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Obszy, Edward Czerniak, Anna Komosa, Stanisław Zagaja.

 

 

Drukuj

 

W dniu 16.05.2019r. w naszej szkole będziemy obchodzić Święto Szkoły w 27 rocznicę nadania Imienia Jana Pawła II.

 

Harmonogram obchodów Święta Szkoły:

1. 8.30 - Msza św. w kościele p.w. Św. Jozefata w Zamchu.

2. 9.45-13.00 - zajęcia edukacyjno-wychowawcze.

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.
Designed by mixwebtemplates